• rewitalizacja pochwy Pabianice
  • rewitalizacja pochwy, Medican Łódź
 
 

Co to jest Rewitalizacja Pochwy ?

Zabieg dedykowany zarówno dla kobiet w młodym wieku po porodach jak i kobiet w okresie około i pomenopauzalnym mający na celu zwiększenie komfortu życia poprzez zlikwidowanie dolegliwości będących następstwem urazów okołoporodowych i rozciągnięciem ścian pochwy, jak również wynikających ze ścieńczenia, osłabienia i przesuszenia śluzówki pochwy jako następstwa niedoboru estrogenowego.
 

 
 

REWITALIZACJA POCHWY

 
 

Dlaczego rewitalizacja?


Kobiety wraz z upływem lat zaczynają odczuwać coraz większy dyskomfort w miejscach intymnych. Znacznie zmniejsza się poziom nawilżenia a pochwa staje się luźniejsza. Te czynniki mają znaczący wpływ na obniżenie samooceny, ponieważ pogarsza się jakość współżycia seksualnego. Zaczynają również występować dolegliwości zdrowotne, takie jak otarcia, częste infekcje czy suchość pochwy. Rozwiązaniem problemu może być laserowa rewitalizacja ścian pochwy (obkurczenie)
 


Na czym polega zabieg


Laseroterapia w przypadku rewitalizacji polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej końcówki lasera i poddawaniu ścian pochwy odpowiedniemu modelowaniu. W obrębie ścian pochwy następuje tworzenie nowych włókien kolagenowych, jej przebudawa, przez co staje się bardziej sprężysta. Błona śluzowa pod wpływem wiązki lasera wydziela więcej śluzu przez co eliminujemy problem suchości ścian pochwy.
 


Parametry zabiegu


Czas trwania zabiegu: do 30 minut

Znieczulenie: zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia

Wymagane badania: aktualna cytologia (do 6 miesięcy), mikrobiologia (do 1 miesiąca)

Przeciwwskazania: nieprawidłowy wynik cytologii, infekcje pochwy i sromu, ciąża, karmienie piersią, nowotwory, uszkodzenia naskórka w okolicy poddawanej zabiegowi
 

 


Masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę ? Napisz do nas lub zadzwoń 42-688-10-10!